Zavolejte nám

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Projekty > Realizace projektu Čistá řeka Sázava

Realizace projektu Čistá řeka SázavaŽáci 3. až 5. ročníku se umístili na prvním místě v projektu Čistá řeka Sázava. Tereza Šandová se umístila, jako absolutní vítěz.

My (třetí, čtvrtá a pátá třída) jsme se zúčastnili projektu ,,ČISTÁ ŘEKA SÁZAVA A PŘÍRODA“.

Vytvořili jsme obrázek, který jsme rozdělili na dvě části. První část obrázku znázorňuje řeku Sázavu čistou, a druhá část naopak špinavou.

Čistá řeka Sázava - na čistou řeku Sázavu, jsme vypustili barevné lodičky, plachetnice a mnoho dalších druhů loděk, se kterými jsme si vyhráli. V pozadí se nacházejí malebné domky, kostely a různé další zajímavé budovy. Tento obrázek se nám líbí, protože není znečištěný.

Ale však né všechno je takové, jak by jsme si představovali… Pod čistou řekou Sázavou se nachází pravý opak.

Špinavá řeka Sázava - na špinavé řece Sázavě spatříme místo lodiček odpadky, láhve a mnoho dalších věcí, které do přírody nepatří. Na řece plavou sáčky s odpadky a další již zmiňované věci. Za řekou je totéž místo, ale znečištěné. Podnebí je pro všechny lidi špatné, a je to pro ně velký nátlak. A proto jsme se to rozhodli alespoň trochu změnit…

Sbíráme odpad, protože se nám znečištěná příroda nelíbí. A tak se stalo. Vyrazili jsme sbírat odpadky na hřiště a do okolí Věže. Nečekaně nás to bavilo, rozdělili jsme se do čtyř týmů. Říkáte si, proč nás to bavilo? Pomáhali jsme přírodě a vlastně i nám. Pořídili jsme pár snímků a rozhodli jsme se o ně s vámi podělit. Dostali jsme za to i pochvalu!!! Společně doufáme, že se vydáte pomoct přírodě i vy!

Čistá řeka Sázava
Čistá řeka Sázava
Čistá řeka Sázava
Čistá řeka Sázava